YÜKSELİŞ’TE MEZUNİYET COŞKUSU!

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Eğitimin yükselen değeri İskenderun Yükseliş Koleji, öğrencilerini mezun etmenin gururunu yaşadı. Yükseliş Koleji okul bahçesinde düzenlenen mezuniyet töreninde öğrenci ve velilerin heyecanı mutlulukları görülmeye değerdi. Öğrenciler mezun olmanın ve yeni bir hayata başlayacak olmanın mutluluğu yaşanırken, arkadaşlarından ayrılacak olmanın da hüznünü bir arada yaşadılar. 4. sınıf ve 8. sınıf öğrenciler ile 12. sınıf öğrencilerinin mezuniyeti için düzenlenen törende duygu dolu anlarda yaşandı.

Okul bahçesinde ellerinde Türk Bayrakları ile kırmızı halının üzerinden geçerek sahneye gelen öğrencileri davetliler ve veliler ayakta alkışladılar. Saygı duruşu ve hep bir ağızdan İstiklal Marşımızın okunduğu törende okul birincilerine ödülleri takdim edilirken, mezun olan öğrenciler, kendilerinden sonraki öğrencileri Şanlı Türk Bayrağını ve okulun flamasını öperek teslim ettiler. Mezuniyet töreninde öğrencilere en güzel sürprizi de yine öğretmenleri hazırladı.

Öğretmenleri öğrencilere bir sürpriz yaparak öğrencileri için hazırladıkları Zeybek oyununu oynadılar. Törende ayrıca, Mustafa Kemal Atatürk’ün portresini oluşturan öğrencilerin başarılı çalışması büyük takdir topladı.
Öğrenciler de bu sürprize çok teşekkür ederek öğretmenlerini doyasıya alkışladılar. İskenderun Yükseliş Koleji Genel Müdürü Aykut Davut Öktem yaptığı duygu dolu konuşmalarda öğrencilere öğüt vererek yeni eğitim yollarında başarılar diledi. İskenderun Yükseliş Koleji Kurucusu Hayırsever İşadamı Nuri Üysen’de öğrencileri tebrik ederek yeni hayatlarında mutluluklar ve başarılar dileyerek, “Hepinizle ayrı ayrı gurur duyuyorum, yolunuz bahtınız açık olsun” dedi. Payas Kaymakamı ve İskenderun Kaymakam Vekili Hakan Kılınçkaya ise, “Öncelikle eğitimci hayırsever iş adamı Nuri Üysen kardeşimi tebrik ediyor ve onunla gurur duyuyorum. Böyle bir güzide eğitim yuvasını hizmete açtığı için. Başta tüm velilerimiz olmak üzere, tüm öğrencilerimize yeni eğitim hayatlarında başarılar diliyorum. Yolunuz bahtınız açık olsun” açıklamasında bulundu.

İZMİR MARŞI DUYGULANDIRDI
Konuşmaların ardından öğrenciler, onuncu yıl marşını, İzmir marşını hep bir ağızdan coşku ile okurken, finalde ise öğretmenleriyle birlikte Yükseliş Koleji marşını okudu. Coşku dolu geçen mezuniyet gecesinde her zaman olduğu gibi öğrenciler keplerini havaya atarak bu anı ölümsüzleştirerek, arkadaşlarıyla doyasıya sarılarak mutluluk ve hüznü bir arada yaşadılar. İskenderun Yükseliş Koleji Okul bahçesinde düzenlenen etkinliğe İskenderun Kaymakam Vekili Payas Kaymakamı Hakan Kılınçkaya, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tuğrul, İskenderun Yükseliş Koleji Kurucularından İşadamı Nuri Üysen, İskenderun Yükseliş Koleji Genel Müdürü Aykut Davut Öktem, İGC Başkanı Veysel Cıncık, Okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katılım gösterdi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>