‘KADIN İSTİHDAMINI ARTIRMALIYIZ’

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ve eşi Selda Culha, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde alın teriyle emeğini var eden ve üretime katkı sunan kadınlar ile çeşitli nedenlerle cezaevinde bulunan kadınları da unutmadı.
İlçe sınırları içerisinde bulunan Eksper Filtre ve Onfil Filtre’deki emekçi kadınlarını ziyaret eden Culha çiftine, başkan yardımcıları Sedat Deveci ve Ali Yavuz , CHP Arsuz İlçe Başkanı Faik Çekin ve yönetimi, belediye meclis üyeleri ve CHP’li kadınlar da eşlik etti.
Fabrika yöneticileri tarafından karşılanan Başkan Nazım Culha ve beraberindekiler fabrikaların üretim sahalarını gezerek, emekçi kadınlara karanfil dağıtırken, filtre fabrikalarının bölgeye ve istihdama sağladığı katkılara dikkat çekti.
Filtre sektörünün bölge ekonomisi için önemli bir pazar olduğunu dile getiren Başkan Nazım Culha, kadınların üretimden gelen gücünü kullanmasının çalıştıkları kurumu başarıya taşıdığına ve kadın elinin değdiği her türlü çalışmanın da başarıya ulaşacağına inandığını belirterek, kadın istihdamının artması gerektiğine vurgu yaptı.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>