BAŞKAN YAVUZ TORUNU ALP İLE BİRLİKTE SOKAK HAYVANLARINI BESLEDİ

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, hafta sonu itibariyle torunu Alp ile birlikte Sokak Hayvanlarını besledi.

Pandemi sürecinin Türkiye’de başlaması ile birlikte sokak hayvanlarına da ayrı bir hassasiyet gösteren Başkan Yavuz, Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne özel talimat vererek ilçenin 15 noktasına besleme kabı konulmasını sağladı.

Haftanın belirli günlerinde Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri ve ilçede bulunan gönüllülerinde katılımı ile sokak hayvanlarına rutin olarak yem verme çalışmaları sürdürülüyor.

Besleme çalışmalarının geneline bizzat kendisi de katılan Başkan Yavuz, geçtiğimiz hafta sonu itibariyle torunu Alp ile birlikte sokak hayvanlarını besledi.
Başkan Yavuz torunu Alp ile birlikte ayrıca çilek hasadına da katılım sağladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Yavuz; “Her zaman söylediğim gibi Doğal yaşam ortamlarımızın vazgeçilmez unsurlarıdır. Onlarında korunmaya kollanmaya ihtiyacı vardır. Belediye olarak bu konuda büyük bir hassasiyetle bakım ve besleme çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu hafta sonu itibariyle torunum Alp ile birlikte sokak hayvanlarını besleme çalışmalarına katılmamızda ki en büyük amaç ise çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak ve sokak hayvanlarına nasıl sahip çıkılması gerektiğini öğretebilmektir. Çünkü Atalarımızın söylediği gibi; ‘Ağaç Yaşken Eğilir.’ Bu vesile ile bütün hemşerilerimizin de çocuklarımıza hayvan sevgisini küçük yaşlarda aşılamalarını tavsiye ediyorum” dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>