REKTÖR DEPCİ’DEN 10 OCAK MESAJI

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajında özgür basını demokrasinin korunmasının teminatlarından biri olarak değerlendiren İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci şu ifadelere yer verdi:

“Gazetecilik mesleğini icra edenleri onurlandırmak için 10 Ocak 1961’den beri kutladığımız günün bize özgü olması Türkiye için basının öneminin göstergesidir. Her koşulda doğru haber vermeyi, tarafsızlığı ve basın etik kurallarına uymayı ilke edinmiş; toplumun gören gözü, işiten kulağı ve konuşan dili olan başta yerel basın olmak üzere tüm Türk basını çalışanlarına çalışmaları için şahsım, kurumum ve ülkem adına teşekkür ediyorum. Bu anlamlı günde özveri ile görevlerini yerine getiren basın mensuplarımızın Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>