ŞEHİTLERİMİZE DUA

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, siyasi parti temsilcileri ve askeri erkan, Kurban Bayramı münasebetiyle gerçekleştirilen Şehitlik Ziyareti programına katıldı.

Program kapsamında; Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kutsal vatan topraklarımızın bütünlüğü ve necip milletimizin selameti adına canlarını feda ederek şehadete intikal eden tüm aziz şehitlerimizin manevi huzurunda ‘1’ dakika saygı duruşunda bulunulmasını takiben İstiklal Marşımız okundu.

İskenderun İlçe Müftüsü Osman Şekerci’nin eşliğinde, rütbelerin en üstünü olarak addedilen ‘şehitlik’ mertebesine erişen aziz şehitlerimizin ruhlarına izafeten Kur’an-ı Kerim okunmasının akabinde ülkemizin ve milletimizin bekası için eller semaya açılarak dualar edildi.
Protokol üyelerinin, aziz şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ederek, baş uçlarına karanfil bırakmasının yanı sıra muhterem aileleriyle de yakından ilgilenerek, duygularını paylaştı.

ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNE ZİYARET
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ve beraberinde İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, İskenderun Deniz Üs Komutanı ve Garnizon Komutan Vekili Tuğamiral Fuat Gedik, İlçe Jandarma Komutanı Kd. Yüzbaşı Ferit Gül, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İlçe Emniyet Müdür Vekili Hasan Gün ve İlçe Müftüsü Osman Şekerci’nin iştirakiyle, Şehit P. Uzm. Onbaşı Kürşad Can’ın ve gazilik mertebesine erişen İbrahim Savran ile ailelerini ziyaret etti.
Hoşsohbet ortamında bir araya gelen heyet, herhangi bir istek ya da ihtiyaçlarının olup olmadığı yönünde hasbihal etti.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>