BU PROJE KAYNAŞTIRIYOR!

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Erasmus+ projeleri kapsamında; 18-25 Ocak 2020 tarihleri arasında Romanya’nın Horezu şehrinde gerçekleşen, Belen Kaymakamlığı’nın ortak olduğu “#Inclusion” isimli “Ayrımcılık ve Dahil Etme” konulu eğitim kursuna 3 öğretmen ve 1 üniversite öğrencisinin oluşturduğu 4 kişilik proje ekibi ile katılım sağlanarak, proje bitiminde ülkeye dönüş sağlandı.

Belen Kaymakamlığı ve Romanya ASALT Derneği’nin iş birliğinde 7 farklı ülkeden (Türkiye, Romanya, İtalya, Letonya, Polonya, Hırvatistan ve Bulgaristan) 28 gençlik çalışanının katılımında düzenlenen proje çalışmalarında, ülkemizi temsil eden heyet, projenin amacına ulaşması için yaptıkları sunum ve etkinliklerle eğitime aktif katılım gösterdiler. 

Yedi gün süren yoğun proje programı boyunca, ayrımcılık, dezavantajlı bireyleri dahil etme, kaynaştırma gibi konular üzerinde duruldu. Bununla birlikte ülkelerarası benzerlik ve farklılıkları keşfetmek, saygı, hoşgörü ve anlayış bilincini oluşturmak ve geliştirmek adına katılımcıların hem bireysel, hem de çevresel farkındalıklarını artıracak, özellikle drama metotlarının kullanıldığı etkinlikler ve çalıştaylar ile bu etkinliklerin dışında, farklı kültürlerden bireylerin birbirlerini tanımaları ve kültürler arası farkındalıklarını artırmaları amacıyla katılımcı ülkelerin kendi geleneklerini tanıttığı kültür geceleri düzenlendi.

Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın, projeye katılım sağlayan öğretmen ve gençlik çalışanlarının yapılan faaliyetler sayesinde kendilerini kişisel ve mesleki açıdan geliştirdiklerini, bu tür uluslararası Erasmus+ projelerinin kendini geliştirmek ve yeni kültürleri tanımak için bir fırsat olduğunu belirterek, Proje Koordinatörü Yeliz Sevim’e ve katılımcılara teşekkür etti.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>