ŞEHİTLERİMİZİN EMANETİ BAŞTACIMIZDIR!

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Kurban Bayramı kapsamında tertip edilen Şehitlik ziyareti etkinliği duygulandırdı. Ziyaret esnasında; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aziz şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşu yapılmasının akabinde istiklal marşımız okundu.

Karaağaç Asri Mezarlık’taki şehitlik ziyaretine, AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Alparslan Kılınç, İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Daire Amirleri, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Askeri Erkan, Şehit Aileleri ve Gaziler ile çok sayıda vatandaş katıldı.Şehitlikteki törende ilk olarak saygı duruşunda bulunularak istiklal marşı okundu ve ardından İskenderun İlçe Müftüsü Osman Şekerci tarafından dua okundu.

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ve diğer protokol üyeleri, şehitlikte, şehitlerin kabrine karanfil bıraktı ve ailelerin Kurban Bayramını kutladı. Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, şehit aileleriyle yakından ilgilendi. Kaymakam Yönden, en elzem değerlerimizden olan şehit ailelerimiz ile yakından ilgilenerek, herhangi bir sorun yada ihtiyaçları olup olmadığı yönünde bilgi almasının yanı sıra onların kederlerini paylaştı.
İlçede yıllardır süregelen Bayram Programı kapsamındaki Şehitlik Ziyareti etkinliğine ilişkin 2019 yılı Kurban Bayramında değişiklik yapılarak akşam saatlerinde icra edilmesi memnuniyet ile karşılandı. İskenderun Belediyesi’nce halkımızın mezarlık ziyaretleri için karşılıklı ücretsiz otobüs seferleri de düzenlendi.
Haber: Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>