100 YILLIK DESTAN!

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


İskenderun’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenle kutlandı. 
Atatürk Anıt alanında düzenlenen törene; İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol, CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ferit Ali Gündel, Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, askeri erkan, siyasi parti ilçe başkanları, bazı STK temsilcileri, öğrenciler ve öğretmenlerin yanı sıra vatandaşlar katıldı.

‘ÇOK ÇALIŞIP, GÖREVİNİZİ EN İYİ ŞEKİLDE YAPIN’
Atatürk Anıt Alanı’nda düzenlenen törende Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ferit Ali Gündel, Atatürk Anıt’na çelenk sundu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Gündel, 19 Mayıs 1919 tarihinin, bu milletin adeta yeniden doğduğu kutlu bir gün olduğunu söyledi.
Gündel, “İlk adımı 19 Mayıs 1919’da atılan milli mücadele süreci içerisinde Türk Ulusu, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlatılan var olma mücadelesini emsalsiz bir zaferle uğurunda binlerce şehit vererek sonuçlandırmış, bağımsızlık mücadelesini kazanmıştır. Milli Mücadele’nin başlangıcı olan bu anlamlı gün Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk Gençliğine armağan edilmiştir. Biliyoruz ki, siz gençler Türk Milleti’nin geleceği yarınlarımızın teminatısınız. Yarınların sorumluluğunu üstlenebilecek şekilde nitelikli, bilgili ve ideal sahibi insanlar olarak yetişmeniz için bizler elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret ediyoruz. Sizlerin de ‘vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır’ sözünü düstur edinerek çok çalışıp ileride şahsınıza verilecek görevleri en iyi şekilde yapacağınızdan asla en ufak şüphemiz yoktur. Bu vatan sizindir. Size emanettir. Bu bilinç ile yaşamalı ve çok çalışmalısınız” dedi.
Konuşmanın ardından spor salonunda devam eden kutlamalar coşkuyla sürdü. İlçe genelinde düzenlenen spor müsabakalarında derece elde eden öğrencilere ödülleri verildi.

‘SİZLERE GÜVENİYORUZ’
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ise “Daha büyük, daha güçlü bir devlet ve toplum olma yolunda ülkemiz emin adımlarla ilerlerken; Sizlerin, ideallerinin peşinden kararlılıkla giden, vatanını seven, demokrasisini ve istiklalini koruyan, manevi değerlerine bağlı, ahlaklı, öz güvenli bireyler olarak yetişmeniz en büyük arzumuzdur. Ülkemizin geleceğinde söz sahibi olduğunuzda özveriyle çalışmaya ve ülkemizi daha parlak yarınlara taşımaya hazır olmalısınız. Sizleri seviyor, sizlere güveniyoruz ve her daim yanınızdayız.
Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını rahmet, saygı ve şükranla anıyorum. Siz sevgili gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı daha sonra, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol ve CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin’e sahil bandında yapılmakta olan düzenlemeler hakkında bilgiler aktararak, “Halkımıza en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz” dedi. Yılmaz AKPINAR

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>