ÖĞRETMENDİ, MEZARLIKTA ÇALIŞIYOR!

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Uzun yıllar çok sayıda öğrenci yetiştirdikten sonra emekliye ayrılan Fen Bilgisi Öğretmeni Ali Koç, çocuklarını okutabilmek için mezarcılık yapmaya başladı.

Eğitimcilik yaptıkları dönemlerde de, ek iş yapmak zorunda kalan eğitimciler emekli olunca da evini geçindirmek, çocuklarına daha iyi bir gelecek sunabilmek için çalışıyorlar.Hatay’ın Belen ilçesinde mezarlıkta mezar işiyle yaklaşık 11 yıldır uğraşan Ali Koç da, birçoğu gibi emekli maaşıyla geçinemediği için çalışan eğitimci.

Erzurumlu dadaşı olduğunu, 2004 yılında emekliye ayrıldığını ifade eden emekli eğitimci Ali Koç “Mezarlıkta çalışıyorum, mezarcıyım. Fen bilgisi öğretmeniyim. Çocuklarım var, üniversitede okuyan. Maaşım yetmiyor. 500-600 lira gönderiyorum. 2000- 2400 civarında emekli maaşı alıyorum. Mezarcılık işinde on sene oldu. Allah’a şükür, nafakamız çıkıyor” dedi.
Haber: Cuma KESEROĞLU

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>