440 BİN ÇELİK BORU, 45 GEMİ İLE KÖSTENCE LİMANLARINA AKTARILACAK

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Bulgaristan, Romanya, Macaristan ve Avusturya Doğalgaz Boru Hattı’nın Romanya operasyonlarını üstlenen Tosçelik Spiral Boru, ilk fazı Tosyalı İskenderunPort Limanı’ndan uğurladı. BRUA için Osmaniye’de üretilen yaklaşık 40 bin çelik boru, 45 gemi ile Köstence limanlarına aktarılacak.

Dünyanın gözünü çevirdiği Bulgaristan, Romanya, Macaristan ve Avusturya (BRUA) Doğalgaz Boru Hattı’nın ilk fazı olan Romanya ayağının tüm operasyon sürecini Arkas Lojistik üstlendi.

Arkas Lojistik, toplam maliyeti 500 milyon Euro’yu bulan 476 kilometrelik TANAP- Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı’nda 470 km’lik bölümünü tedarik ederek projenin ana boru üreticisi olan Tosçelik Spiral Boru tarafından BRUA için Osmaniye’de üretilen ve toplam ağırlığı 103 bin ton olan yaklaşık 40 bin çelik boruyu 45 gemi ile Köstence limanlarına aktaracak.

Borular, Romanya’ya ulaştırıldıktan sonra daha önceden belirlenmiş 14 farklı stok sahasına coğrafik konumlarına göre direkt karayolu ile veya dubalara yüklenerek Tuna Nehri üzerinden nehir taşımacılığıyla ara aktarma limanlarına gönderilecek. Bu limanlardan da son stok sahalarına karayolu ile taşınacak. Böylece, indirme ve stoklama işlemiyle birlikte operasyon süreci tamamlanmış olacak. HABER MERKEZİ

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>