İSMET İNÖNÜ ANILDI

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış


Türkiye Cumhuriyetinin 2’inci Cumhurbaşkanı ve CHP eski Genel Başkanı İsmet İnönü, CHP İskenderun İlçe Teşkilatı tarafından ölümünün 45’inci yılında anıldı. Pac meydanında bulunan İsmet İnönü heykelinin önünde bir araya gelen partililer çelenk sunma programı öncesinde bir dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşını okudu.

Cumhuriyet Halk partisi İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu yaptığı kısa konuşmasında “O sadece bir devlet adamı siyasetçi bir müzakere ustası değildi. Sakarya’da, İnönü’de, Kurtuluş savaşında bu ülkenin bu insanların bugünleri görmesi için büyük mücadele vermiş bir asker, bir siyasetçi ve bir devlet adamıydı. Yaptığı hizmetleri şükranla anıyorum” diyerek başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İnönü’nün tüm silah arkadaşlarının anısına partilileri saygı duruşuna davet etti.Yapılan konuşmanın ardından ise İnönü’nün heykelinin yanına çelenk bırakıldı.
Haber: Cuma KESEROĞLU

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>